Trysec Siber Güvenlik ve Bilişim Ticaret A.Ş.

Penetrasyon Testi

Penetrasyon testleri hem otomatize araçlarla hem de uzmanlarımız tarafından manüel olarak gerçekleştirilen bir süreçtir. Bu süreç içerisinde keşfedilen bulgular ve sonuçlar, çözüm önerileri ile birlikte raporlanarak tarafınıza sunulmaktadır. Büyük bir titizlik ve gizlilik içerisinde yürüttüğümüz sızma testinde, güven bizim için en önemli önceliktir.

Siyah kutu testleri bilişim sisteminizi tam anlamıyla dışarıdan bir hacker gözüyle incelemektir. Her bir bulunan zafiyet değerlendirilerek en üst seviyedeki kullanıcıya erişilmek amaçlanır.

Gri kutu testlerinde kurumunuzun bilişim sistemlerine veya uygulamalarına ait kısmi bazı erişim bilgileri elde edildikten sonra testlere başlanır. Amaç en temel kullanıcı seviyesinden, daha üst seviyelere erişimin sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmektir.

Beyaz kutu penetrasyon testlerinde uzmanlarımız kaynak kod üzerinde analizler gerçekleştirir, kodlama yapısı ve bileşenleri keşfedildikten sonra sanal ortamda testler gerçekleştirilir. Kod yapısı üzerinde belirlenen muhtemel zafiyetler değerlendirilmeye ve sonuçları görülmeye çalışılır.

Bilgi güvenliği alanında yaptığınız yatırımların ne ölçüde başarılı olduğunu veya ne derecede doğru yapılandırıldığını görmeniz açısından sızma testleri hayati önem taşımaktadır. Bu konuda TRYSEC, dilerseniz şirketinizi dışarıdan bir göz olarak inceliyor, güvenlik zafiyetlerini tespit ediyor, değerlendiriyor ve erişilebilecek en yetkili seviyeye ulaşmak için testler gerçekleştiriyor; dilerseniz de kaynak kod analizi yaparak yazılımınızın güvenlik açıklarını raporluyor.

TRYSEC bilgi güvenliği uzmanları sadece Türkiye ‘de değil dünyanın farklı yerlerinde bilgi güvenliği alanında başarılı çalışmalar yapmış yetkin bir kadrodur.
Bilgi güvenliği uzmanlarımız yalnızca standart bilişim sistemlerinde değil, kritik alt yapı sistemlerinde kullanılan PLC ve SCADA gibi sistemlerinin çalıştığı sunucuların güvenlik testlerinde de tecrübelidir.
Uzman kadromuzla kurumunuzun baştan sona tüm bilişim sistemini denetimden geçiriyor ve tespit edilen güvenlik açıklarına alınabilecek önlemler konusunda siz değerli müşterilerimize çözümler sunuyoruz.